Ferdi Kaza
Sigortası

Sürpriz kazalara hazırlıklı ol, kendini ve aileni küçük bir bütçeyle, saniyeler içinde güvenceye al.

  • Ferdi Kaza Sigortası

Online

Teklif al

Mobirise

Ferdi Kaza  Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası
Nedir?

Gündelik hayatın akışı içinde karşılaşabileceğin pek çok kaza nedeniyle kendin ve ailen için olası maddi zararları teminat altına al. Dilersen motosiklet, kayak, dalış, dağcılık, yelkencilik, avcılık gibi outdoor aktivitelerini de Quick Ferdi Kaza Sigortası kapsamına dahil edebilirsin.

Ferdi Kaza Sigortası
Merak Ettikleriniz

Quick Ferdi Kaza Sigortası, kaza sonucu oluşabilecek vefat, daimi maluliyet ve tedavi masrafları teminatlarını kapsar. Burada kaza ile ifade edilen şey; sigortalının, ani ve harici bir olayın etkisiyle iradesi dışında bedensel zarar görmesidir.

Ferdi Kaza Sigortası  Merak Ettikleriniz

Bu sigorta ile poliçenin ön yüzünde belirtilmesi kaydıyla, Vefat ve Daimi Maluliyet teminatlarına ek olarak, Gündelik Tazminat ve Tedavi Masrafları teminatlarının biri veya her ikisi verilebilir.

Vefat Teminatı
Daimi Maluliyet Teminatı
Gündelik Teminat
Tedavi Masrafları Teminatı

Ferdi kaza sigortası ile kişilerin başlarına gelen kazalar nedeniyle yaşayabilecekleri bedensel zararların teminat altına alınması hedeflenir.

Bu sigorta ile poliçede belirtilen şartlar dahilinde sigortalıyı, sigorta süresi içinde maruz kalacağı kazaların sonuçlarına karşı teminat altına alır. Bu poliçedeki kaza tabirinden maksat ani ve harici bir olay sonucunda sigortalının iradesi dışında ölmesi veya bedeni bir arızaya maruz kalmasıdır.

Tıpkı araç ve konut sigortalarında olduğu gibi ferdi kaza sigortasında da belli limitler, teminatlar ve kapsamlar mevcuttur.

İnsan, hayatının her anında farkında olsun ya da olmasın birçok tehlikeli durumla burun buruna gelir. Kimi zaman atlattığımız bu durumları bilinçli olarak tecrübe eder, kimi zaman ise bazı tesadüfler sonucu büyük tehlikeler atlattığımızı sonradan fark ederiz. Ancak bunların hepsini üst üste koyduğumuzda aslında her anımızın ayrı kıymetli olduğunu anlayabiliriz.

İşte bu kıymetli anların, istenmeyen vakalar neticesinde kabusa dönüşmesini engellemek, yaşanacak sıkıntıları bir nebze hafifletmek için ferdi kaza sigortası ile kişiler kendilerini ve ailelerini güvence altına alabilir.

Ferdi kaza sigortalarının kişilere sağladığı avantaj, ani ve istenmeyen şekilde meydana gelen kazalar neticesinde yaşanacak bedensel hasarların doğuracağı mağduriyetleri engellemektir.

Ölümle sonuçlanan bu tür kazalardan sonra ise ferdi kaza sigortası sayesinde, geride kalan aile fertlerine, maddi anlamda destek olmak mümkündür. Bu noktada, ferdi kaza sigortasının en çok işe yaradığı konu, bedeni hasarların doğurduğu maddi kayıpların önüne geçmesidir.

Ferdi kaza sigortası genel anlamda “kaza” tanımına uyan sebeplerden ötürü oluşan, bedeni hasarları kapsar.

Yaptırmış olduğunuz sigorta poliçesi şirketlerin şartlarına göre değişebilmekle beraber genel anlamda kaza tanımına uygun düşen olaylar neticesinde ortaya çıkan sürekli maluliyet, ölüm veya tedavi masrafları gibi maddi giderler, bu sigorta ile güvence altına alınabilir.

Bu noktada ferdi kaza sigortasının kapsadığı durumlara bazı örnekler verecek olursak;

Zehirli gaz sızıntılarının (beklenmedik şekilde oluşan) solunması nedeniyle oluşan bedeni zararlar,
Kazaen oluşan patlama veya yangın sonucu ile meydana gelen maluliyetler
Zararlı ve zehirli yılan & haşere tarafından sokulmaya bağlı gelişen hasarlar
Köpek ısırması nedeniyle ortaya çıkan ve vefata sürükleyen kuduz
gibi gerçekten hiç aklınıza gelmeyecek anlarda, başınıza gelebilecek birçok farklı senaryo, bu sigorta ile maddi açıdan güvence altına alınabilir.

Hayat sigortaları, ferdi kaza sigortlarına göre nispeten daha geniş çaplı bir sigorta olarak düşünülebilir.

Zira ferdi kaza sigortasında, sigorta tarafından teminat altına alınan durumların “kaza” tanımına uyması gerekirken, hayat sigortası yaptırdığınızda -halk tabiriyle- “ecelen (ecel ile) ” hayatınızı kaybettiğinizde dahi, sigorta şartları devreye girer. Yani herhangi bir kaza sonucu değil, doğal bir ölüm ile hayatını kaybeden bir kişi için devreye girecek sigorta kaza sigortası değil, hayat sigortasıdır.

Bu noktada, günlük hayatta sık sık karşılaşabileceğiniz düşmeler, ayak burkmaları, yanıklar ve zehirlenmeler gibi durumlar neticesinde mağdur olmanızı engellemenin yolu ferdi kaza sigorta ve asistans hizmetlerinden geçiyor diyebiliriz.

Her zaman bu tür kazalarla karşılaşma ihtimali olan varlıklar olduğumuzu hesaba katarsak, hayat sigortasının tek başına yeterli olmayacağını da daha iyi anlayabiliriz.

Ferdi kaza sigortaları birer yıllık poliçeler şeklinde düzenlenir. Bir yıllık bu poliçelerin yine yıllık ödenmesi gereken belli tutarları vardır.

Kişisel özelliklere göre değişen faktörlerin de hesaba katıldığı bir fiyatlandırma için size en uygun teklifi alabilirsiniz. Ayrıca ödeyeceğiniz sigorta ücretleri ve prim tutarları talep ettiğiniz teminata oranla da değişiklik gösterebilir.

Ferdi Kaza Sigortalarında teminat limitinin belirlenmesinde, sigortalının yaşı ve mesleği gibi özellikleri göz önünde tutularak belli esaslar dahilinde belirlenir. Poliçe gereğince ödenecek tazminatın miktarı önceden taraflar arasında uyuşularak tespit olunur.

Online Teklif al


Haberler ve indirimli kampanyalar için abone olun.

Design by webimburada.com

Tüm Kredi Kartları Geçerlidir.

  • horse riding cappadocia
  • cappadocia horse riding
  • trial horse cappadocia
  • nevşehir web tasarım